نوشته‌ها
نوشته‌های مرتضی ممیز
مرتضی ممیز از نگاه دیگران
کاری پیپو
احمدرضا احمدی
نورالدین زرین کلک
افسانه ممیز
ابراهیم حقیقی
آیدین آغداشلو
محمدعلی بنی اسدی
ایرج افشار
فرزاد ادیبی
مصطفی اسداللهی
پریسا تشکری
بیژن صیفوری
امرالله فرهادی
فرشید مثقالی
ساعد مشکی
احمدرضا درویش

کاری پیپو
در میان دوستان
دعوت بنیاد مرتضی ممیز برای برگزاری نمایشگاه پوسترهای من با نام «ساده، قوی و شفاف» در تهران افتخاری برای من و تجربه ای لذت‌بخش بود. این دعوت خاطرات شیرین کنگره انـجمن بین المللی طراحان گرافیک (AGI) هلسینکی در سال ۲۰۰۳ میلادی را برایم زنده کرد، جایی که مرتضی ممیز ، خانواده اش و همه اعضای ایرانی AGI را برای نخستین بار ملاقات کردم. برای سفر به تهران بسیار هیجان‌زده بودم.
یک ضرب‌المثل فنلاندی می گوید: «برنامه ریزی دقیق، نیمی از انـجام کار است.» من معتقدم که این اصل در فرهنگ ایرانی نیز مصداق دارد. کارهای نمایشگاه به سرعت پیش رفتند: فایل های پوستر ها توسط ایمیل به تهران ارسال شد و در آنـجا به صورت دیجیتال چاپ شد. در طول کار، همواره خاطرم آسوده بود که با حرفه ای ها کار می کنم که حاضرند بهترین آنچه را در توان دارند، عرضه کنند.
فضای گرم و صمیمی حین سخنرانی، آیین گشایش نمایشگاه و ضیافت شام با دوستان و همکاران، روز افتتاحیه را برایم فراموش‌نشدنی کرد.
کارگاه آموزشی «کودکی من» در «ویژه» ، مدرسه تخصصی طراحی گرافیک و ارتباطات تصویری، نشان داد که دانشجویان ایرانی فعال، ساعی و سرزنده هستند. رویکرد آنها در قبال یادگیری، بسیار مثبت و مشتاقانه است.
حال و آینده طراحی گرافیک در ایران در دستان نیروهایی توانا، علاقمند و متخصص است.
با تشکر