مراسم یادبود
سومین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۸۷
هفتادمین سال تولد مرتضی ممیز / ۱۳۸۵
اولین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۸۵
دومین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۸۶
سومین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۸۷
چهارمین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۸۸
پنجمین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۸۹
ششمین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۹۰
هفتمین مراسم یادبود مرتضی ممیز / ۱۳۹۱
هشتمین مراسم یادبود مرتضی ممیز/۱۳۹۲
نهمین مراسم یادبود مرتضی ممیز/۱۳۹۳
دهمین سالگشت مرتضی ممیز/۱۳۹۴
یازدهمین سالگشت مرتضی ممیز/۱۳۹۵
دوازدهمین سالگشت مرتضی ممیز/۱۳۹۶پوستر/ نمایشگاه پیر برنارد/ سومین مراسم یادبود مرتضی ممیز / طراح: پیر برنارد

به مناسبت سومین سالگرد درگذشت مرتضی ممیز، بنیاد ممیز نمایشگاهی از آثار طراح گرافیک برجسته فرانسوی پیربرنارد از تاریخ ۲-۸ آذر ماه ۱۳۸۷ با عنوان ” فردا را امروز بسازیم” در گالری ممیز در خانه هنرمندان برگزار کرد.
به همین مناسبت نیز نمایشگاهی از گزیده پروژه های دانشجویان فرانسوی از تاریخ ۲-۸ آذر ماه در گالری میرمیران واقع در خانه هنرمندان برگزار گردید.
همچنین کتابی با عنوان ” فردا را امروز بسازیم” شامل گزیده آثار طراح فرانسوی پیر برنارد توسط انتشارات هیرمند و با مدیریت هنری ساعد مشکی به مناسبت این نمایشگاه منتشر شد.
این دو نمایشگاه در راستای تحقق اهداف و نیات مرتضی ممیز در جهت آشنایی طراحان و دانشجویان گرافیک کشورمان با آثار طراحان برجسته دنیا و دانشجویان کشورهای دیگر برگزار شد.
این دو نمایشگاه با همکاری و حمایت:  مرکز هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، نشر خط و ربط ، نشر مشکی ، انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران ، خانه هنرمندان ایران ، بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران ، آموزشگاه ویژه و چاپ نباتی برگزار گردید.

پیر برنارد

پیر برنارد در سال ۱۹۴۲ در پاریس متولد شد و در  Ecole Nationale Superieure des Arts Decoratifs  پاریس به تحصیل پرداخت. وی به مدت یک سال در آکادمی Sztuk Pieknych در ورشو با Henryk Tomasewskizk به مطالعه هنر (Poster Atrs) پرداخت.

به دنبال آن، وی در سال ۱۹۷۱ موفق به کسب درجه ی کارشناسی ارشد از انستیتو Institut de l‘Environment در پاریس گردید.
در سال ۱۹۷۰، پیر برنارد با دوتن از دوستان گرافیست خود به نام های  Gerard Paris_Clavel و Francois Miehe که طی ماه می سال ۱۹۸۶ تجربه ی مشترکی با آن ها بدست آورده بود، اقدام به تاسیس Grapus نمود. Jean_Paul Bacholet و Alex Jordan  در سال ۱۹۷۶ به این گروه پیوستند.گروه Grapus به عنوان یک گروه مشترک جوایز و پاداش های متعددی را در همایش های بین المللی دوسالانه و سه سالانه ی پوستر (ورشو، Brno،کلرادو، Lahti، زاگرب، تویاما) دریافت نمود. این گروه جایزه ی باشگاه کارگردانان هنری نیویورک را در سال ۱۹۸۷ دریافت نمود.در سال ۱۹۹۰، گروه Grapus به فعالیت های خود پایان داد و جایزه ی بزرگ ملی هنر گرافیک را در فرانسه دریافت نمود.
پیر برنارد سپس به همراه Dirk Behage و Fokke Draajier اقدام به تاسیس آتلیه ی Graphique Atelier Creation نمود و در میان دیگر پروژه ها، هویت های تجسمی Musee du Louvre  وپارک های ملی فرانسه را طراحی نمود. وی که از سال ۱۹۸۷ یکی از اعضای AGI  می باشد، در Ecole Nationale Superieure des Arts Decoratifs  پاریس به تدریس طراحی گرافیک مشغول می باشد.
پیر برنارد به خاطر اثرش در زمینه ی “طراحی برای عموم” برنده ی جایزه ی Erasmus Prize  ۲۰۰۶ گردید.


نمایشگاه پیر برنارد

کارگاه عملی پیر برنارد / مدرسه ویژه

کتاب فردا را امروز بسازیم/ گزیده آثار پیر برنارد/ نشر هیرمند